یا برنامه ما مشکل دارد یا AFCبرمک: باشگاه‌ها باید با تیم ملی همکاری کنند/ پرسپولیس، استقلال، گسترش فولاد و پدیده قول دادند بازیکنان را بدهن

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،  در مورد وضعیت تیم ملی امید، گفت: اولین اردو برگزار شد، از ۶ تا ۱۰ تیر در اردو بودیم. امیرحسین پیروانی از این این اردو رضایت نداشت. از ۱۰ بازیکنی که غایب بودوند ۸ نفر جزو نفرات اصلی تیم بودند. دو سه مصدوم در اردو داشتیم. نیما طاهری که به […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،  در مورد وضعیت تیم ملی امید، گفت: اولین اردو برگزار شد، از ۶ تا ۱۰ تیر در اردو بودیم. امیرحسین پیروانی از این این اردو رضایت نداشت. از ۱۰ بازیکنی که غایب بودوند ۸ نفر جزو نفرات اصلی تیم بودند. دو سه مصدوم در اردو داشتیم. نیما طاهری که به دلیل مصدومیت اصلا به اردو نیامد. مهدی امینی هم با دست مصدوم کار کرد. رضا شکاری نیز مصدومیت جزئی داشت. درکل با ۱۰ نفر تمرینات را ادامه دادیم که در نهایت پیروانی تصمیم گرفت اردو را ۹ تیر تمام کند.

وی افزود: پیروانی با کمیته فنی و محمدرضا ساکت جلسه داشت که به نتیجه خوبی رسیدند و از روز ۱۵ تیر اردوی بعدی آغاز می‌شود. قول مساعد داده شده تا همکاری‌های لازم با ما انجام شود و باشگاه‌ها بازیکنان خود را به اردو بفرستند. پرسپولیس، استقلال، گسترش فولاد و پدیده که در خارج هستند طبق توافقی که انجام شده قول دادند بازیکنان را در تاریخ یاد شده در اختیارمان بگذارند. باید بازیکنان را در اردوی پیش رو در اختیار داشته باشیم. البته باید بگویم در اردوی پیش رو دو بازی دوستان هم در نظر گرفتیم که روز ۲۰ تیر یک بازی با تراکتورسازی داریم و روز ۱۷ تیر هم یک بازی دوستانه دیگر انجام خواهیم داد.

مربی تیم امید در مورد اینکه قرار شده بازیکنان را باشگاه‌ها به تیم امید بدهند اما مدیررسانه‌ای پرسپولیس اعلام کرده صادق محرمی به تیم ملی امید نمی‌رود، اظهار داشت:‌ اخیرا جلسه‌ای با مسئولان فدراسیون داشتیم و گفتند باشگاه‌ها قول دادند همکاری کنند. اینکه برخی افراد مصاحبه می‌کنند و این حرف‌ها مطرح می‌شود را من دیگر در جریانش قرار ندارم. با توجه به جمیع جهات به این نتیجه رسیدیم که بازیکنان باید در ادرو حضور پیدا کنند اما اینکه نحوه تعامل به چه شکلی است را مدیران باشگاه‌ها و فدراسیون مشخص می‌کنند.

برمک در مورد حریفان ایران در انتخابی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا گفت: نمی‌توانیم بگوییم از حریفان اطلاع کامل داریم. قرقیزیستان از ۶ تا ۱۵ تیر به تورنمنت قطر رفته است. آنها با قطر به تساوی ۳ بر ۳ رسیدند و از ازبکستان یک بر صفر شکست خوردند. این تیم میزبان است و بدون شک بازی سختی در پیش داریم. عمان هم فوتبال پر فراز و نشیبی دارد و نمی‌توان پیشبینی خاصی از دیدار مقابل این تیم داشت. نگرانی و دغدغه پیروانی حضور بازیکنان است. قرقیزستان با صد درصد تیمش به تورنمنت رفته است اما ۱۵ روز دیگر مسابقات شروع می شود و ما هنوز نگران هستیم که آیا بازیکنان می‌آیند یا نه.

وی یادآور شد: خیلی دوست داریم  تیم ملی امید از طرف مسئولان و رسانه‌ها به طور کامل حمایت شود تا این بچه‌ها یک افتخار دیگر برای فوتبال ایران به دست بیاورند. اصحاب رسانه این مسئله را پر رنگ جلوه دهند که باشگاه‌ها موظف به همکاری با تیم ملی کشورشان هستند. شرایط طوری نشود که به نظر برسد ما باید با باشکاه ها همکاری کنیم. تیم ملی جوانان بعد از رقابت‌های قهرمانی آسیا در بحرین همکاری خوبی با باشگاه‌ها داشت. بعد از اتمام لیگ برتر و لیگ دسته اول بازیکنان را در اختیار داشتیم در شرایطی که زامبیا، پرتغال و کستارکا یک ماه قبل از شروع مسابقات بازیکنان خود را در اختیار داشتند. دو بازیکن ما امید نورافکن و درخشان‌مهر مقابل هواپیما به ما اضافه شدند. باشگاه‌ها باید همکاری کنند تا ان‌شاءالله بتواینم نتایج قابل قبولی کسب کنیم.

برمک در پاسخ به این سوال که بسیار بدشانس هستند و زمان بازی‌هایشان همیشه در موقع حساسی است، گفت: ما مقصر نیستیم. این برنامه کنفدراسیون آسیا است. شاید اشکال کار اینجاست که اولا برنامه با فیفا یکی نیست و ثانیا اینکه شاید برنامه لیگ کشور ما ایراد دارد. این مسئله را من نمی‌دانم اما کارشناسان بگویند. یک سوال درام آیا وقتی AFC برنامه داده و حدود ۱۵ روز دیگر بازی داریم ما نباید ۱۰ روز قبل تیم‌مان را با تمام بازیکنان در اختیار داشته باشیم و چند جلسه تمرین کنیم تا هماهنگ شویم. این برنامه را که ما مشخص نکردیم پس در این شرایط باید باشگاه‌ها با ما هماهنگ شوند تا بدون مشکل کارمان را به خاطر منافع ملی پیش ببریم.

مربی تیم ملی امید در مورد اینکه آیا قراردادش امضا شده، خاطرنشان کرد: این مسئله هم انجام خواهد شد.