دیدار دو اسطوره دنیای کشتی در مازندران

هدیه ویژه امامعلی حبیبی به عبدالله موحد چه بود؟

عبدالله موحد دارنده ۶ مدال طلای جهان و المپیک، امروز به دیدار امام علی حبیبی دارنده ۴ مدال طلای جهان و المپیک رفت.

به گزارش مازنداسپرت (مازندورزش)؛عبدالله موحد اسطوره کشتی ایران و جهان و دارنده ۶ مدال طلای جهان و المپیک که دو هفته پیش برای حضور در مراسم سده المپیک از آمریکا عازم ایران شده است، در ادامه دیدارهای خود با اهالی کشتی، به منزل امامعلی حبیبی دیگر اسطوره کشتی ایران و جهان و دارنده ۴ مدال طلای جهان و المپیک رفت و با او دیدار و گفت‌وگو کرد.

موحد امروز جمعه به دیدار امامعلی حبیبی عضو تالار مشاهیر اتحادیه جهانی کشتی از هم دوره‌های جهان پهلوان غلامرضا تختی رفت.

در این دیدار لوح تقدیری از سوی فدراسیون کشتی و عبدالله موحد به این پیشکسوت گرانقدر استان مازندران و ایران اهدا شد.

احمد عرب مسؤول رسیدگی به امور پیشکسوتان به نمایندگی از فدراسیون کشتی در این دیدار حضور داشت.

جامعه کشتی کشور برای این دو پیشکسوت گرانقدر که از مفاخر کشتی ایران و جهان هستند آرزوی سلامتی و طول عمر دارد.

حبیبی در المپیک ۱۹۵۶ ملبورن مدال طلا گرفت و در مسابقات جهانی سال‌های ۱۹۵۹، ۱۹۶۱ و ۱۹۶۲ موفق به کسب ۳ مدال طلای جهان برای کشتی آزاد ایران شد.

موحد نیز پس از حبیبی موفق به کسب ۶ طلای جهان و المپیک در ۶ سال متوالی شد. موحد در المپیک ۱۹۶۸ به مدال طلا رسید و در سال های ۱۹۶۵، ۱۹۶۶، ۱۹۶۷، ۱۹۶۹ و ۱۹۷۰ نیز در ۵ دوره متوالی به مدال طلای جهان دست یافت.

هدیه ویژه امامعلی حبیبی به عبدالله موحد چه بود؟

در این دیدار صمیمی دو طرف خاطرات زیادی را از خود ارائه دادند و حسابی یاد گذشته کردند.

امامعلی حبیبی هم که با دیدن دوست و یار قدیمی‌اش حسابی سرحال و شاداب شده بود، در پایان این دیدار دو هدیه خاص به نابغه مازندرانی داد.

امامعلی حبیبی که خودش نماد ببر مازندران است، ابتدا تندیس شیرطلایی را به نشانه اینکه عبدالله موحد شیر مازندران است به او هدیه داد.

همچنین امامعلی حبیبی که در کار خیر نیز دستی بر آتش دارد، طبق عادت هر زمان مدرسه‌ای، خانه ای و یا ساختمان‌های که در امور خیر افتتاح می کند، به شخصی که در آن افتتاح حضور دارد مدال ویژه تقدیم می کند.

درست همان روزی که نابغه به خانه ببر مازندران رفت، قبل از این دیدار دو پهلوان در کار خیری حضور داشتند و به همین منظور و از آنجایی که عبدالله موحد در رونمایی از این ساختمان حضور داشت، تندیس و مدال و همچنین لوحی ویژه از سوی امامعلی حبیبی به عبدالله موحد تقدیم کرد.